آنچه باید درباره متا تگ سئو بدانید!

بلاگ ,

قطعا برای نوشتن محتوی برای مخاطب و مشتری وقت زیادی میذارین. اما باید همین کارو برای موتورهای جستجو انجام بدین. متا تگ سئو یکی از راه هایی هستش که به موتورهای جستجو کمک میکنه محتوی شما رو پیدا کنه، بشناسه و ایندکس کنه. آنچه باید درباره متا تگ سئو بدانید! رو در اینجا شرح میدیم:

 

متا تگ سئو چیست؟

متا تگ سئو meta tag seo فرایند اضافه کردن اطلاعات پنهانی -یا کدها- به کد یک صفحه وب هستش تا موتور جستجو بتونه محتویات یک صفحه رو تشخیص بده. اگر موتورهای جستجو بتونن به راحتی بفهمن یک پیج در چه رابطه ای هستش، و اون رو برای مخاطب ارزشمند بدونه، احتمال رتبه گرفتن پیج شما بالا میره.

متا تگ یک قطعه کد هستش که محتوی پیج شما رو توصیف میکنه. هر متا تگ دیسکریپشن، یک ویژگی متفاوت پیج شما رو توضیح میده و به کرولرها کمک میکنه تا محتوی شما رو بفهمن.

بیشتر اطلاعات متا تگ برای کاربران نامرئی هستش و فقط برای کرولرهای موتورهای جستجو قابل خوندنه و فقط به کد پیج اضافه میشه و نه به محتوی مرئی پیج! اگرچه برخی اطلاعات متا در صفحه نتایج موتورهای جستجو مثل تایتل تگ و متا دیسکریپشن، قابل دیده شدن هستش.

کدام متا تگ ها مفید ترند؟

از آنجایی که متا تگ ها اطلاعاتی درباره محتوی پیج ارائه می کنند، تاثیر قابل توجهی بر سئو دارند. با این وجود همه متا تگ ها مشابه نیستند. برخی تگ ها که در گذشته خیلی محبوب بودند، امروزه دیگه نامربوط هستند.

به طور مثال، زمانی، کلمات کلیدی متا تگ، مجموعه ای از بهترین کلمات کلیدی بودند که صفحه رو توصیف میکردند و در کد صفحه قرار داشتند و رابطه تنگاتنگی با سئو و رتبه بندی داشتند. اما کلمات کلیدی متا در مقایسه با سایر ویژگی های متا تگ سئو، ارتباط خود رو از دست دادند.

authorship meta tag نمونه دیگری از ویژگی های از رده خارج شده هستش. در سال 2013، که بلاگرها برای اطمینان از آمدن نامشان در نتایج جستجو، نویسندگی رو از مهمترین موضوعات سئو میدونستن. چند سال بعد برنامه نویسندگی متوقف شد، یعنی تگ نویسنده دیگر مثل سالهای قبل اهمیت چندانی نداشت.

 

در ادامه این مقاله به نمونه های متا تگ می پردازیم که همچنان قدرت دارند و شما میتونین به وسیله اون نتایج سئو سابت خود رو بهبود ببخشین:

 

تایتل تگ

تایتل تگ ها یکی از مهمترین متا تگ هایی هستش که در محتوی سئو داریم. تایتل تگ به موتور جستجو میگه عنوان پیج چی هستش که معمولا با تیتر که در صفحه میاد باید کمی متفاوت باشه. ما میتونین با ساده سازی عبارت، عنوان پیج رو تغییر بدین و خواندن آن را برای مورتوهای جستجو آسان کنین.

تایتل تگ هم در کد پیج شما میاد.

سئو

تایتل تگ

و البته در صفحه نتایج موتور جستجو هم به مخاطب نمایش داده میشه.

همانطور که یک تایتل تگ به وجود میارین، این نکات نویسندگی محتوی رو در نظر بگیرین:

 • عنوان بیشتر از 60 حرف نباشه.
 • کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان بکار ببرید.
 • برای هر صفحه عنوان منحصر به فرد به وجود بیاورید.
 • عنوان را فقط برای موتروهای جستجو ننویسید، برای انسان ها هم قابل فهم باشد.

 

در حالی که میتونین از عنوان های طولانی و رنگی در بالای صفحه خود استفاده کنین، ولی تایتل تگ باید از نظر سئو ارزشمند باشه و هم به مخاطب و هم موتورهای جستجو موضوع محتوی رو بفهمونه. یک عنوان مرتبط، توصیفی احتمال بیشتری برای بهبود رتبه بندی شما داره.

 

متا دیسکریپشن

یک متا دیسکریپشن خلاصه ای از محتویات پیج هستش. کد آن شامل دو تا سه جمله میشه که محتوی شما رو توصیف میکنه. اگرچه تاثیر مستقیمی برای رتبه بندی پیج شما نداره ولی بدان معنی نیست که از نظر سئو ارزشی نداره.

سئو

متا دیسکریپشن

مثل تایتل تگ، متا دیسکریپشن هم به مخاطب شما نمایش داده میشه. متا دیسکریپشن آن چیزیست که مشتری شما در SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) میبینه، پس بازاریابان باید از آن به عنوان فرصتی برای دریافت کلیک و ترافیک صفحاتشون استفاده کنند.

در نوشتن متا دیسکریپشن از این فاکتورها پیروی کنین:

 • متا دیسکریپشن کمتر از 320 حرف باشه.
 • از کلمات کلیدی استفاده کنین ولی نه بیش از حد!

بهترین متا دیسکریپشن اونیه که محتوی شما رو به خوبی خلاصه کنه و خواننده رو متقاعد کنه که در صفحه نتایج روی آن کلیک کنه.

 

ویوپورت

بهترین روش متا تگ شامل یک ویوپورت تگ میشه. ویوپورت تگ با افزایش روزمره از تلفون های همراه، از ارزش بیشتری برخوردار میشه.

یک ویوپورت محدوده ای از پنجره ای هستش که از آن محتوی وب دیده میشه. این محدوده با آنچه که کاربر میبینه متفاوته . ویوپورت تگ به برنامه نویسان این امکان رو میده تا اندازه و مقیاس وبسایت رو تعیین کنند و در موبایل بهتر نمایش داده بشه.

ویوپورت

سرعت سایت و قابلیت نمایش آن در موبایل دو تا از بهترین تمرین های روش “سئو کلاه سفید” هستش که باعث میشه یک تجربه خوبی از وبسایت شما در ذهن خواننده ایجاد بشه.

اگه سایت شما به کندی لود میشه یا مخاطب به خاطر جوابدهی ضعیف سایت رو ترک میکنه، گوگل متوجه خواهد شد و سایت شما رو به عنوان یک تجربه بد علامت گذاری میکنه. یک تجربه بد از سایت در موبایل به سئو سایت شما آسیب میزنه و کاربران شما رو از سایت شما دور میکنه. برای اضافه کردن ویوپورت تگ وقت بذارین تا بازدید موبایلی شما رو بهبود ببخشه.

 

انتخاب ربات

یک متا تگ ربات به کرولرهای موتور جستجو میگه که چطور باید پیج شما رو ایندکس و کرول کنند. این متا تگ به کرولر های میگه باید روی چه مواردی تمرکز و چه مواردی رو رد کنه.

شما نیازی به استفاده از این تگ در صفحه خود ندارین در صورتی که میخواین کرولر ها به تمام محتوی پیج شما به طور طبیعی دسترسی داشته باشن. ولی اگه میخواین مشکلات منفی برای سئو  دیده نشه و اگر از عکس های جعلی و غیره استفاده کردین، بد نیست که این ربات رو فعال کنین.

متا سلکشن ربات

مثل متا تگ ها، این متا تگ ربات ها هم چندگانه هستن. انواع ربات رو در اینجا شرح میدیم:

 • نو ایندکس: به موتورهای جستجو میگه که این پیج را ایندکس نکنید. (no index)
 • نو ایمیج ایندکس : به موتورهای جستجو میگه این عکس ها را ایندکس نکنید. (no imeageinex)
 • خنثی: به موتروهای جستجو میگه هیچ کاری در هیچ پیجی نکنید. (none)
 • نو فالو: به موتورهای جستجو میگه هیچ لینکی رو در پیج فالو نکنید. ( no  follow)
 • نو آرشیو: به موتورهای جستجو میگه هیچ محتوی رو آرشیو نکنه. (no archive)

 

این دستورها میتونه متا تگ سئو شما رو با حذف محتوی مشابه و یا لینک هایی که به پیج های اسپم میرن، بهبود ببخشه.

 

بررسی سریع متا تگ سئو

هر چند به نظر دشوار میرسه که متا تگ سئو رو به خوبی انجام بدیم، یه روش سریع وجود داره که میتونین به بررسی متا تگ خود بپردازین:

از  On-Page SEO Checker الکسا استفاده کنین و آدرس یک پیج از وبسایت خود رو در آن وارد کنین. این ابزار گزارشی از خطاهای متا تگ ارائه میکنه و تاکتیک های بهینه سازی وبسایت شما رو ارائه میکنه.

بررسی متا تگ سئو

برای سایر بررسی های متا تگ،  SEO Audit Tool استفاده کنین. این ابزار یک گزارش کامل از ده ها فاکتور سئو برای سایت شما ارائه میکنه که شامل وضعیت متا تگ ها میشه. سایت خود را وارد کرده تا گزارش را دریافت کنید و به شما لیستی از گزراشاتی میده که چطور میتونین مشکلات رو رفع کنین و وبسایت خود رو بهینه کنین.

متا تگ سئو

متا تگ سئو

با ابزار الکسا شما میتونین متا تگ سئو خود رو اپدیت کنینو یک برنامه بهینه سازی رتبه بندی سایت ایجاد کنین.

 

چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
سوالات متدوال

ببینید ما نماد الکترونیک داریم . نماد الکترونیک یک مرجع رسمی سایت ای نماد سر بزنید enamad.ir و اسم سایت ما را را سرچ نمایید(vasepar.com)

ما اولین شرکت ارائه دهنده نرم افزار و راه کار برای سایت دیوار بودیم (از 1396 )که سرلوحه کاری ما گارانتی خدمات چه در خرید چه در نصب چه در استفاده

اینماد واسپار را از پایین سایت چک کنید

 

 

خیر فرض بر اینه که شما تعداد زیادی سیم کارت دارید و می خواهید با ان ها اگهی بزنید بجای استفاده از گوشی و… مولتی سیم کارت استفاده می شود و همه

سیم کارت هایتان وارد دیوار شده برای همیشه در یکجا دارید

خیر دیوار به هیچ عنوان شماره مجازی قبول نمی کند فقط شماره موبایل قبول می کند

مولتی سیم کارت : کنار هم قراردادن تمامی سیم کارت ها وارد دیوار شده در یک پنل

 

تی اسپین : تولید متن عیر تکراری و زیبا  برای اگهی

 

انالیز : شناسایی نحوه سرچ و جستجوی مشتریها در دیوار و  ، زدن آگهی با معکوس کردن این فرمول برای گرفتن بازدید بیشتر و فروش بهتر

 

 تمام شهرها : شما به جای اینکه در دیوار جستجو کنید و تک تک شهر ها را عوض کنید گزینه همه شهرها مثل شیپور به دیوار اضافه شده است

 

ربات ارسال اگهی (fastrobot): این ربات برای ارسال اگهی به صورت اتوماتیک در دیواره و از ای پی ای دیوار استفاده می کند و در ساعت می تونه 600 تا اگهی ارسال کند

 

و بدلی عدم استفاده از موس کی بورد سیستم را اشغال نمی کند

 

ربات استخراج شماره دیوار: برای استخراج شماره از دیوار می باشد

نظرات :
هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید
ارسال نظر :

با کد ملی دیوار چه کنیم؟