14 ایده برای پست خلاقانه اینستاگرامی

بلاگ ,

کسانی که برای شرکت، سازمان یا برند خود یک حساب اینستاگرامی ایجاد کرده اند، باید یک برنامه ریزی دقیق و مشخصی برای محتوای اینستاگرام خود از جمله پستو استوری ها، تبلیغات و اشتراک گذاری ها، در نظر داشته باشند. که کار چندان راحتی نیست.

اغلب افراد ایده هایی برای پست گذاری در اینستاگرام دارند. اما اینکه این پست ها تا چه حد خلاقانه و جذاب باشند، نکته ی اصلی ماجرای پست گذاری در اینستاگرام است.

اگر از ابزارهای مدیریت اینستاگرامی استفاده کنید تا دقیقاً مشخص کنید که چه محتوایی، چه هشتگ هایی، و چه زمانی پست را منتشر کنید، به جرأت میتوانم بگویم که سه هیچ از سایر رقبای خود جلویید! اما اگر بخواهید فقط چند تا ایده برای پست اینستاگرامی روی کاغذ بیارید، عقب میافتید.

در این مقاله میخوایم خلاقیت خود را بکار بگیریم و به شما بهترین پیشنهادات را بدهیم.

در ادامه 14 ایده برای پست خلاقانه اینستاگرامی را به شما ارائه می دهیم:

1- در عملیات روزانه، پرده ها را کنار بزنید!

حتما پیش تر در مطلب ۹ ایده پست اینستاگرام برای کسب و کار شما! ایده ای در رابطه با پشت صحنه را خوانده اید (اگر نخواندید حتما به این مطلب نگاهی بیاندازید، ایده های جالبی یاد خواهید گرفت)
شاید بنظر بی فایده باشد اما وقتش که برسد، این عکس ها و ویدئوها خوب جواب میدهند.

برای ایجاد محتوای پر بازدید، باید بیننده را جذب کنید و در نهایت حس لذت و رضایت را در او ایجاد کنید. همیشه پی بردن به چیزهای مخفی جذابو جالب بوده است پس قطعاً مردم علاقمندند که بدانند در پشت صحنه شرکت شما چه اتفاقاتی رخ میدهد، پس بذارید بدانند!

در عملیات روزانه، پرده ها رو کنار بزنید!

در عملیات روزانه، پرده ها رو کنار بزنید!

سعی کنید اتفاقات منحصر به فرد در شرکتتان را به نمایش بگذارید. اگر یک برنامه یا دورهمی در شرکت داشتید یا اگر هر اتفاق ریز دیگری که ممکن است از دید مخاطب جالب باشد، رخ داد، آن را به مخاطب نشان بدهید. وقتی شما برند خود را منحصر به فرد میسازید، کنجکاوی افراد را هم افزایش میدهید.

اینستاگرام پلتفرم خوبیست که به مخاطب چیزهای خصوصی شرکتتان را نشان بدهید. حتی برخی از برندهای خسته کننده هم بلدند چطور در اینستا توجه مردم را جلب کنند.

2- یک تم برای پروفایلتان ایجاد کنید!

برای کاربران اینستاگرام غیر عادی نیست اگر یک کتاب را بر اساس جلدش به جای محتوایش، قضاوت کنند.

پروفایل اینستاگرام شما هم حکم جلد محتوای شما را دارد. پروفایل جاییست که باید توجه مردم را جلب کند چرا که اولین راه ارتباطی شما و مردم است بنابراین اولین نگاه به عکس های پیج شما تأثیر گذار خواهد بود.

یک تم برای پروفایلتان ایجاد کنید!

یک تم برای پروفایلتان ایجاد کنید!

3- تصاویر معنادار استفاده کنید!

یک تصویر یا ویدئوی فوق العاده برای اشتراک گذاری دارید؟ یک بخش از محتوای خسته کننده با داستانی جالب چطوره؟ ایده ی بدی نیست اگر محتوایی پست کنید که تصاویر را مجسم کند.

اینستاگرام خودش معمولا از تصاویری استفاده می کند  که قوه تخیل را درگیر می کند. هدف این است که شما را به وسیله عکس و متن پست تکان دهد. برند شما میتواند خیلی ساده از این ترفند استفاده کند و توضیح دهد که چرا این تصویر مهم است و برند شما چه ویژگی خاصی دارد.

اگر عکس واقعا جذاب باشد، مردم آن را میخوانند، دنبال می کنند و محتوای آن را در آینده بررسی می کنند.

تصاویر معنادار استفاده کنید!

تصاویر معنادار استفاده کنید!

4- یک زاویه منحصر به فرد محصول خود را نمایش بدهید!

محصول شما چیزیست که شرکت شما را منحصر به فرد میسازد، پس از اینستاگرام برای معرفی آن استفاده کنید. به طور مثال Post It  از محصولش در محتوای اینستاگرام استفاده میکند تا روش های سرگرم کننده و نوآورانه ای را نشوان دهد که وظایف سخت را به مهیج تبدیل میکند.

یک زاویه منحصر به فرد محصول خود را نمایش بدهید!

این برند در این عکس یکی از موارد استفاده ی کاغذ لیبل هایش را نشان داده

با در نظر گرفتن آزادی برای خلاقیت در محصول، شما نه تنها به خواننده خود یک ایده خوب میدهید، بلکه به آن ها میگویید که محصولتان چطور میتواند آنها  را به آن مرحله برساند. مجبور نیستید همیشه از عکس های محصول با نورپردازی خوب استفاده کنید.

در عوض محتوی خلاقانه در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و به کاربر نشان دهید چطور محصول شما توسط افراد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

5- محتوای ایجاد شده توسط کاربر را نمایش بدهید!

شکی نیست که محتوای ایجاد شده توسط کاربر یکی از قوی ترین منابع محتوا برای رسانه های اجتماعی است و در اینستاگرام ، برندهای زیادی از UGC یا همان محتوای تولید شده توسط کاربر (User Generated Content) استفاده می کنند تا محصول و خدماتشان را با صدای دیگران تبلیغ کنند.

درواقع طبق گزارشی از Social Annex ، برندهایی با محتوی UGC در فیسبوک و اینستاگرام حدود 50 درصد کلیک از آن دریافت کرده اند.
برخی تجارت ها مثل GoPro, BarkBox و Adobe، فقط UGC رو انتشار دادند تا محصولشان را تبلیغ کنند.

ایده خلاقانه اینستاگرام

ایده خلاقانه اینستاگرام

در این تصویر، تصاویری از مشتریان برند استارباکس؛ بزرگترین کافی‌ شاپ زنجیره‌ای جهان را مشاهده میکنید.
این برند با اجاد هشتگی به نام #WhiteCupContest مخاطبینش را تشویق به کشیدن نقاشی بر روی لیوان های قهوه کرد و از طریق تصاویری که با این هشتگ منتشر میشدن، برند خود را تبلیغ و محتوایش را تولید کرد!

6- پیام مثبت تبلیغ کنید!

به عنوان یک برند تجاری، شما باید ارتباط مثبتی بین مشتریان خود ایجاد کنید. Sprout Social Q2 2016 Index نشون داد ، 75 درصد مردم تمایل به اشتراک گذاشتن تعاملات مثبت در رسانه های اجتماعی دارند.

مفهوم یک پیام مثبت در واقع انتقال انرژی و حس خوب به مخاطب است. مشکلات سیاسی، اختلافات اجتماهی و فرهنگی، یا هر خبر ناراحت کننده ای که در شبکه های اجتماعی مخصوصا توئیتر بسیار به چشم میخورد را کنار بگذارید و کمی حس خوب منتقل کنید.
قطعا در یک بیابان پر از خار و خاشاک، وجود یک گل کوچک بسیار به چشم می آید!

وقتی مخاطب شما با پیغام پست شما احساس راحتی کند و یا از آن انگیزه و انرژی بگیرد، تبدیل به مشتری شما شده و به دنبال کننده های شما میپیوندد. پس مثبت بودن در اینستاگرام شما را فرسنگ ها جلو خواهد برد.

پیام مثبت تبلیغ کنید!

پیام مثبت تبلیغ کنید!

7- از تجربه تاریخی یا فلش بک استفاده کنید!

فلش بک به روزهای قبل، یکی از محبوب ترین روش ها برای نوشتن محتوا در اینستاگرام است. حتی شما میتوانید یه پله بالاتر بروید و با فلش بک به یک تجربه قبلی، یک درس تاریخی به مخاطبینتان بدهید.

به طور مثال تیم Cincinnati Reds معمولاً از تاریخ برای هیجان زده کردن طرفدارانش استفاده می کنه.(به ویژه در آف سیزن) برند شما هم میتواند از این روش استفاده کند تا محتوای خودش را بر اساس تاریخ تبلیغ کند.

از تجربه تاریخی یا فلش بک استفاده کنید!

از تجربه تاریخی یا فلش بک استفاده کنید!

8- از تیزر برای تبلیغ محصول جدید استفاده کنید!

برای برندهایی که تصمیم به تبلیغ یک محصول یا خدمات جدید دارند، باید از روشی هوشمندانه برای تحریک مخاطب استفاده کنید. اینستاگرام پلتفرمی عالیست تا تیزرهایی برای تبلیغ محصول جدید ارائه دهید.

مثلاً Netflix برای تبلیغ شوی جدیدش از توضیح بیش از حد استفاده نمی کند. به طور مثال برای تبلیغ نمایش Santa Clarita Diet، چندین تیزر تبلیغاتی کوتاه آماده کرد که همین تیزرها و تبلیغات کوتاه تأثیر خوبی روی مخاطب ایجاد کرد.

از تیزرهای تصویری و ویدئویی استفاده کنید تا مخاطب خود را درباره محصول جدیدتان مشتاق کنید. این یک منبع محتوایی خوب برای کسانیست که هر ماه محصول جدید ارائه می کنند.

به نمونه ای از تیزر تبلیغاتی که توسط ما ساخته شده توجه کنید:

9- سؤالی مطرح کنید که جوابش کوتاه باشد!

پرسیدن سؤال در اینستاگرام یکی از بهترین راه ها برای جذب مخاطب است.
همانطور که قبلاً گفتیم، زیادی تبلیغی بودن، میتواند مخاطب را از شما دور کند.
اما پرسیدن سؤال از مخاطب و نظر خواهی از او باعث میشود تا مخاطب حس مهم بودن پیدا کند.
او متوجه میشود که برای شما مهم است پس احساس نزدیکی بیشتری با شما خواهد کرد.
همچنین با این کار شما تعاملاتتان با مخاطب را افزایش داده و باعث ارتقای سئوی اینستاگرامتان خواهید شد که در مطلب ۱۳ نکته اینستاگرامی که سئو شما را بهبود میبخشد! به طور مفصل در رابطه با سئوی اینستاگرام با شما صحبت کردیم.

سؤالی مطرح کنید که جوابش کوتاه باشد!

سؤالی مطرح کنید که جوابش کوتاه باشد!

مثلا United، موقعیت های سفر خود رو با پرسیدن سؤال درباره شهرهای مختلف تبلیغ کرد. همین سؤال میتواند صدها کامنت برای پست شما بوجود بیاورد.

10- سعی کنید محتوای خنده دار تولید کنید!

میتوانید با محتوا، کاربر را بخندانید و توجهش را جلب کنید. اینستاگرام محیطیست که برای محتوای مثبت و سرگرم کننده ساخته شده است که میتواند ویدئوهای خنده دار، متن های الهام بخش باشد و مخاطب از هر ایدهی مفرح و شادی بخشی استقبال می کند.

این کار به شما کمک میکند تا جنبه خنده دار و سرگرم کننده برندتان را هم به نمایش بگذارید. میدانم که هر برندی نمیتواند وجهه ی طنز داشته باشد، اما بالاخره روشی برای خنداندن مخاطب پیدا خواهید کرد. به طور مثال BarkBox از ویدئوها و تصاویر جالب در مورد سگ ها استفاده می کند.

سعی کنید محتوای خنده دار تولید کنید!

سعی کنید محتوای خنده دار تولید کنید!

11- یک مجموعه ویدئویی ایجاد کنید!

یکی از جدید ترین روش ها در اینستاگرام استفاده از IGTV می باشد. همانطور که قبلا گفتیم، IGTV یک روش مناسب برای ساخت ویدیوهای آموزشی بیشتر از 1 دقیقه است. در واقع این قابلیت اینستاگرام، اینستا را به رقیبی برای یوتیوب تبدیل کرده.

مردم عاشق آموزش های رایگان هستند و IGTV یکی از بهترین امکانات اینستاگرام برای این کار است. زیرا تا قبل از حضور IGTV نمیتوانستید فیلم هایی طولانی تر از یک دقیقه را به عنوان پست آپلود کنید.

Califia Farms از IGTV استفاده می کند تا به مخاطب درمورد محتویات محصولش آموزش بدهد.

یک مجموعه ویدئویی ایجاد کنید!

یک مجموعه ویدئویی ایجاد کنید!

البته کاربرد IGTV فقط به محتوای آموزشی محدود نمیشود. شما میتوانید با استفاده از آن هر نوع محتوای طولانی ای را آپلود کنید به طور مثال میتوانید از IGTV برای نقل داستان برای مخاطب استفاده کنید.
حال اگر این داستان را در طی چندین پست منتشر کنید، کاربر مجبور میشود برای اطلاع از ادامه ی داستان به پیج شما برگردد.

12- محتوای خود را با یک هشتگ ایجاد کنید!

آیا میدانستید که از هر 10 هشتگ، 7 تای آن متعلق به برندها هستند؟ این گونه آمار باید به شما بفهماند که باید برای برند خود از هشتگ استفاده کنید تا بتوانید فالور های جدید جذب کنید.

کمپین های هشتگ میتوانند کمک کنند تا برند شما شناخته شود. هشتگ این قابلیت را دارد که خیلی سریع گسترش پیدا می کند و به همین دلیل برندهای زیادی ازش استفاده می کنند.

قبل از اینکه استراتژی محتوای بصریتان را شروع کنید، به یک هشتگ برای برندتان فکر کنید تا بتوانید در اکانت اینستاگرام از آن استفاده کنید.

ایجاد روش هایی برای جذب مخاطب و اینکه مخاطب بتواند نظریاتش را گسترش دهد، یک روش بازاریابی هوشمندانه است.  پس از یک هشتگ مخصوص به خود استفاده کنید.

محتوای خود را با یک هشتگ ایجاد کنید!

محتوای خود را با یک هشتگ ایجاد کنید!

13- از محتوا برای جذب مخاطب به پست بلاگی استفاده کنید!

یک روش عالی برای بردن کاربر به یک سایت خاص از طریق رسانه های اجتماعی صورت میگیرد. طبق  Shareaholic، حداقل 30 درصد از ترافیک هر سایت از سمت رسانه های اجتماعی هدایت می شوند. خب چرا از اینستاگرام برای دریافت ترافیک بیشتر استفاده نکنیم؟

از آنجایی که شما شانس دادن تنها یک لینک در بیوی اینستاگرام را دارید، بهتر است از آن بهترین استفاده را بکنید. این را به یاد داشته باشید تا دائما لینک در بیوی اینستاگرامتان را برای مخاطب یادآوری کنید که چطور میتواند از شما خرید کند و یا اطلاعات بیشتری در رابطه با محصول یا خدمات شما کسب کند.

از محتوا برای جذب مخاطب به پست بلاگی استفاده کنید!

از محتوا برای جذب مخاطب به پست بلاگی استفاده کنید!

14- همکاری های بازاریابی را دو برابر کنید!

Canada Goose در حال حاضر با جشنواره فیلم Sundance همکاری میکند. آنجا جای سردی هستش و این باعث میشود شرکت پوشاک زمستانی با آن ها همکاری کند. Canada Goose شات های ویدئویی زیبایی از پارک شهر یوتا و هر چیزی که جشنواره را تبلیغ کند، استفاده می کند.

شما هم میتوانید از این استراتژی برای ساخت محتوایی بر اساس آخرین تلاش های بازاریابی تان استفاده کنید و جوری تظاهر کنید که قصد تبلیغ را ندارید. یعنی سعی کنید خیلی تبلیغاتی نباشید!

چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
سوالات متدوال

ببینید ما نماد الکترونیک داریم . نماد الکترونیک یک مرجع رسمی سایت ای نماد سر بزنید enamad.ir و اسم سایت ما را را سرچ نمایید(vasepar.com)

ما اولین شرکت ارائه دهنده نرم افزار و راه کار برای سایت دیوار بودیم (از 1396 )که سرلوحه کاری ما گارانتی خدمات چه در خرید چه در نصب چه در استفاده

اینماد واسپار را از پایین سایت چک کنید

 

 

خیر فرض بر اینه که شما تعداد زیادی سیم کارت دارید و می خواهید با ان ها اگهی بزنید بجای استفاده از گوشی و… مولتی سیم کارت استفاده می شود و همه

سیم کارت هایتان وارد دیوار شده برای همیشه در یکجا دارید

خیر دیوار به هیچ عنوان شماره مجازی قبول نمی کند فقط شماره موبایل قبول می کند

مولتی سیم کارت : کنار هم قراردادن تمامی سیم کارت ها وارد دیوار شده در یک پنل

 

تی اسپین : تولید متن عیر تکراری و زیبا  برای اگهی

 

انالیز : شناسایی نحوه سرچ و جستجوی مشتریها در دیوار و  ، زدن آگهی با معکوس کردن این فرمول برای گرفتن بازدید بیشتر و فروش بهتر

 

 تمام شهرها : شما به جای اینکه در دیوار جستجو کنید و تک تک شهر ها را عوض کنید گزینه همه شهرها مثل شیپور به دیوار اضافه شده است

 

ربات ارسال اگهی (fastrobot): این ربات برای ارسال اگهی به صورت اتوماتیک در دیواره و از ای پی ای دیوار استفاده می کند و در ساعت می تونه 600 تا اگهی ارسال کند

 

و بدلی عدم استفاده از موس کی بورد سیستم را اشغال نمی کند

 

ربات استخراج شماره دیوار: برای استخراج شماره از دیوار می باشد

نظرات :
هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید
ارسال نظر :

با کد ملی دیوار چه کنیم؟