تفاوت بین SEO و SEM در چیست؟

بلاگ ,

تفاوت بین سئو و سم اینه که بهینه سازی موتورهای جستجو ، بخشی از بازاریابی موتورهای جستجو هستش که به طور گسترده ای شناخته شده است. هر دوی این فرایندها به افزایش دیده شدن توسط موتورهای جستجو کمک میکنند.

سئو در مورد بهینه سازی وبسایت شما هستش برای اینکه رتبه بهتری در نتایج سرچ بگیرین، درحالی که سم فراتر از سئو حرکت می کنه. این شامل سایر روش هایی میشه که مثل تبلیغات PPC ، بازدید کننده بیشتری رو برای شما بدست میاره.با ما باشین تا بگیم تفاوت بین SEO و SEM در چیست؟

 

تفاوت SEO و SEM

تفاوت SEO و SEM

 

بهینه سازی موتور جستجو ( سئو)

قبلا گفتیم که سئو چیست و چرا اهمیت دارد و همچنین نکات مهم سئو رو به شما گوشزد کردیم.

به منظور انجام مقایسه بین SEO و SEM ، مهمه که با تعریف سئو شروع کنیم تا برای شما مشخص بشه که تفاوت بین این دو در چیست.

 

سئو چیست؟

سئو به فرایند بهینه سازی وبسایت شما گفته میشه به این منظور که ترافیک رایگان از موتورهای جستجو دریافت کنین.

یک وبسایت بهینه سازی شده ، راحت تر توسط کرولرهای موتروهای جستجو شناسایی میشه و شانس رتبه بالاتر گرفتن در SERP رو افزایش میده.

 

سئو آن سایت و سئو آف سایت

سئو دارای دو ستون اصلی هستش که به آن on-site seo و off-site seo گفته میشه. سئو آن سایت قوانینی هستش که میتونین در وبسایت یا وبلاگ خودتون به کار ببرین تا موتورهای جستجو بشناسنش.

به طور مثال شما نیاز به عنوان های بهینه سازی شده، توضیح خوب، URL درست، استفاده صحیح از H1 و H2، و عکس و غیره دارین.

سئو آف سایت، به فرایند رای گیری از وبسایت های دیگر به منظور افزایش اعتبار وبسایت شما در چشم موتورهای جستجو گفته میشه.

برای مبتدیان ممکنه این مسئله گیج کننده باشه اما سعی کنین اون رو به عنوان یک سیستم رتبه بندی در نظر بگیرین که اگر وبسایتی در آن رای بیشتری دریافت کنه، رتبه بالاتری خواهد گرفت.

رای ها همان لینک هایی هستند که از وبسایت های دیگه به سایت ما داده میشن. به همین دلیل هستش که سئو off site  رو به عنوان لینک سازی هم در نظر میگیرن.

برای جلوگیری از هر سوئ برداشتی، بهتره بدونین مهم نیس چه تعداد لینک از سایت های دیگر دریافت می کنین، مهم اینه که از چه سایت های معتبری این لینک ها رو در یافت می کنین. (و البته یه سری فاکتورهای دیگر)

سم چیست؟

بنابراین SEM فرایند بازاریابی با هدف بیشتر دیده شدن در موتورهای جستجو هستش تا ترافیک رایگان بیشتری بگیره (SEO) و یا ترافیک پولی  که باتبلیغات گرفته میشه.

از طریق تبلیغات پولی شما یه فضای تبلیغاتی در نتلیج موتورهای جستجو بدست میارین. پس به جای تلاش برای رتبه گرفتن و بدست آوردن ترافیک رایگان، میتونین پول بدین و در صفحه اول نمایش داده بشین.

معروف ترین آژانس تبلیغاتی برای PSA ، گوگل ادوردز هستش. از طریق گوگل ادوردز میتونین تبلیغتون رو در نایج سرچ گوگل نمایش بدین و شما فقط هزینه کلیک هایی که روی تبلیغاتتون میشه رو میدین.

واسه همینه که به این روند Pay-per-click یا PPC گفته میشه. بینگ و یاهو سیستم مشابهی دارند ولی چندان موفق نیست و به ادوردز معروفه.

 

اهمیت ترافیک SEM

ترافیک سم یکی از مهمترین منابع ترافیک اینترنتی هستش چرا که هدفمنده. این روند توسط مردمی که از موتورهای جستجو برای رسیدن به جواب خود هستند پذیرفته شده

پس وقتی روی یک وبسایت در صفحه نتایج سرچ کلیک می کنین یا روی تبلیغ کلیک میکنین، احتمال تبدیلشون وجود داره. ارتباط وبسایت های نمایش داده شده و تبلیغات، باعث میشه ترافیک SEM از سایر منابع ارزشمند تر باشه.

 

چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
سوالات متدوال

ببینید ما نماد الکترونیک داریم . نماد الکترونیک یک مرجع رسمی سایت ای نماد سر بزنید enamad.ir و اسم سایت ما را را سرچ نمایید(vasepar.com)

ما اولین شرکت ارائه دهنده نرم افزار و راه کار برای سایت دیوار بودیم (از 1396 )که سرلوحه کاری ما گارانتی خدمات چه در خرید چه در نصب چه در استفاده

اینماد واسپار را از پایین سایت چک کنید

 

 

خیر فرض بر اینه که شما تعداد زیادی سیم کارت دارید و می خواهید با ان ها اگهی بزنید بجای استفاده از گوشی و… مولتی سیم کارت استفاده می شود و همه

سیم کارت هایتان وارد دیوار شده برای همیشه در یکجا دارید

خیر دیوار به هیچ عنوان شماره مجازی قبول نمی کند فقط شماره موبایل قبول می کند

مولتی سیم کارت : کنار هم قراردادن تمامی سیم کارت ها وارد دیوار شده در یک پنل

 

تی اسپین : تولید متن عیر تکراری و زیبا  برای اگهی

 

انالیز : شناسایی نحوه سرچ و جستجوی مشتریها در دیوار و  ، زدن آگهی با معکوس کردن این فرمول برای گرفتن بازدید بیشتر و فروش بهتر

 

 تمام شهرها : شما به جای اینکه در دیوار جستجو کنید و تک تک شهر ها را عوض کنید گزینه همه شهرها مثل شیپور به دیوار اضافه شده است

 

ربات ارسال اگهی (fastrobot): این ربات برای ارسال اگهی به صورت اتوماتیک در دیواره و از ای پی ای دیوار استفاده می کند و در ساعت می تونه 600 تا اگهی ارسال کند

 

و بدلی عدم استفاده از موس کی بورد سیستم را اشغال نمی کند

 

ربات استخراج شماره دیوار: برای استخراج شماره از دیوار می باشد

نظرات :
هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید
ارسال نظر :