خانه / بلاگ / چگونه بازاریابی اجتماعی خود را بهبود ببخشیم!

چگونه بازاریابی اجتماعی خود را بهبود ببخشیم!

اغلب برندها با این مشکل مواجه هستن که بازاریابی آنها ربط چندانی با خوب بودن محصولشان و یا برترین برنامه های بازاریابی شان ندارد. سد ارتباطی بین برند شما و مخاطبان، عدم موفقیت در پاسخگویی به این سوالات هستش:

  • مخاطب من کیست؟
  • چگونه میتوانم ایده ام را در ذهن مخاطب بیندازم؟
  • چگونه میتوانم طرز فکر مخاطبم رو تغییر بدهم؟
  • چگونه میتوانم در روند سرچ و خرید مخاطبانم تاثیر گذار باشم؟

چگونه بازاریابی اجتماعی خود را بهبود ببخشیم! این سوالات مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی شما نقش مهمی دارد. خط پایان واسه بازاریابان اجتماعی اینجاست که : طرز فکر مخاطب خود را تغییر دهند، مهم نیست هدف شما به عنوان یک برند تجاری چیست، باید طرز فکر مخاطبان خود را تغییر دهید.

مخاطب شما

خیلی از برندها به این دلیل شکست میخورند که مخاطب عظیمی رو هدف قرار میدهند. اولین نکته در اینجا این هستش که تا جایی که ممکنه اهداف بازاریابی خود رو جزئی تر کنید. Social listening solutions (راه حل های شبکه های اجتماعی) میتونه شما رو در این زمینه کمک کنه.

هر چقدر مخاطبان کمتری را به طور هدفمند دنبال کنید، کار شما به عنوان یک بازاریاب اجتماعی ساده تر و موثرتر خواهد بود. وقتی شما مخاطبی با هویتی خاص رو هدف قرار بدین، میتونین هدف هر مخاطب از سرچ رو تعیین کنین. این مخاطبان به دنبال چه چیزی هستند و برند شما چه کمکی به آنها میتواند بکند؟

مشکلات مخاطب شما

خب حالا که شما به درک درستی از مخاطب خود رسیدید، میتونید مشکلات انها را شناسایی کنید. مسائل مهم و مشکلاتی رو پیدا کنید که سایت رقبا قبلا به آن اشاره ای نکرده باشند و دغدغه مخاطبان شما باشد. مشکلاتی را پیدا کنید که مخاطب تا قبل از این متوجه اش نبوده و آن را برجسته سازید و جواب و راه حلش را ارائه کنید.

کانال های اجتماعی مناسب را انتخاب کنید!

از تحلیلگرهای اجتماعی برای شناسایی بهترین کانالهای اجتماعی برای مخاطب خود استفاده کنید و گفت و گویی در مورد محصول خود راه بیاندازید.

آیا فراموش کردید که قبل از برنامه ریزی به دنبال این باشید که مخاطب شما به دنبال چه چیزیست؟ به وسیله Simply Measured Listening ، میتوانید گفت و گو ها را با پست ها، کانال های اجتماعی ، هشتگ ها، کلمات کلیدی، و حتی افراد با نفوذ در گفت و گو، دسته بندی کنید.

در مورد چگونگی استفاده از این کانال ها استراتژیک باشید و بیشتر روی کانال هایی تمرکز کنید موضوع آنها به برند شما مرتبط است. این مسئله زمانی اهمیت پیدا میکنه که شما منابع محدودی برای توسعه محتوی و تبلیغات دارین. مخاطب خود را جایی پیدا کنید که باید باشد.

اینگونه فکر کنید: شما میتونین بهترین آب دنیا رو داشته باشین ولی اگر از یک لوله نشت پیدا کنه، هیشکس طعم آن را نخواهد چشید.

 

این قوانین را بکار ببندید!

  • هدف شما از ایجاد کمپین یا استراتژی چیست؟
  • مشکل مخاطب چیست و چه راه حلی برایش ارائه میدهید؟ داستان آن را چگونه بیان خواهید کرد؟
  • می خواهید چه ایده ای را در سر مخاطب بیاندازید؟
  • چه تغییراتی میخواهید ایجاد کنید؟

به یاد داشته باشید که فرایند خرید برای همه انسان های عاطفی هستش. آموزش کلید شماست و ارائه واقعیت ها وظیفه شماست. این روند طرز فکر مخاطب رو تغییر میده و درآمد شما رو افزایش میده و میتونین با کمپین ها کمتر و مخاطب هدفمند تر ، برند خود را معروف سازید.

 

محتوی کمتر، موفقیت بیشتر

بیشتر بازاریابان اجتماعی و برندها ، یک عالمه مطلب منتشر می کنند که بسیاری از آنها برای مخاطب ارزشمند نیست. در عوض میتوان با مطلب کمتر ولی ارزشمند تر به موفقیت رسید. سعی کنید تعداد کمپین ها، محتوی خود و پیغام خود را به حداقل برسانید.

 

سوالات متدوال

چگونه می توانیم به شما عتماد کنیم ؟

ایا مولتی سیم خودش سیم کارت دارد ؟

ایا دیوار با شماره مجاری کار می کند ؟

شما چه نرم افزار های برای دیوار دارید؟

بیشتر در این مورد بخوانید : بازاریابی

مطلب پیشنهادی

تبلیغ در واتساپ ارزون، با بازخورد بالا

یک روش تبلیغ ارزون برای کسایی که میخوان مشتری بیشتری داشته باشن! (ارسال انبوه پیام در واتساپ)

روش‌های مختلفی برای انجام تبلیغات وجود داره از بهترین، پربازده ترین، ارزان ترین و راحت ترین آن ها ارسال پیام انبوه تبلیغاتی در واتساپ است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *