چگونه یک پست مهمان خوب بزنیم؟

بلاگ ,

به عنوان یک بازاریاب، لزومی نداره به کسی بگین که محتوی شما از نظر بازاریابی چقد ارزشمنده. شما در حال ایجاد محتوی هستین: مطمئنم شما پست های بلاگی با کیفیت و منابعی برای مخاطبان خود و کمپین ها و شبکه های اجتماعی دارین که آن محتوی رو با مخاطبان و فالورهای خود به اشتراک میذارین.

و اما مخاطبانی که تابحال اسم شما را نشنیده اند، در سایت شما نیستند و یا با شما در ارتباط نیستند چطور؟ چگونه میخواهید با آنها در تعامل باشید؟ بر اساس یک استراتژی جامع، میتوان از پست میهمان در این موارد استفاده کرد.چگونه یک پست مهمان خوب بزنیم؟

 

پست مهمان چیست و چرا باید این کار را انجام دهیم؟

پست مهمان وقتی هستش که شما یک پست از خودتان را به عنوان مهمان در انتشاراتی که مخاطب به آن اعتماد دارد، ارسال میکنید. اگر این کار به درستی انجام شود، پست مهمان یک موقعیت برد-برد برای هر شخص هستش. شما دسترسی خود را گسترش میدهید و محتوی خود را به مخاطب جدید نشان میدهید و ان انتشارات هم از انتشار محتوی جدید و پر خواننده بهره مند خواهد شد.

این کار خیلی مفید هستش البته باید بدانید ویرایشگر ها دست به انتشار هر مطلبی نمی زنند. اگر محتوی بیخودی به ویرایشگر بدهید، هیچ یک از طرفین سود نمیکند. این بر عهده شماست که محتوی ایجاد کنید که هیچ ویرایشگری به آن دست رد نزند.

اما چطور این کار را انجام دهیم؟ محتوی ایجاد کنید که سردبیر قبول کنه انتشار آن موفقیت آمیز خواهد بود. ما ویراستاران در انتشارات آنلاین رو مورد بررسی قرار میدهیم تا بفهمیم در پست مهمان به دنبال چه چیزی هستند.

در اینجا چند نکته در رابطه با همین تحقیق ارائه میکیم تا بفهمید چطور باید پست میهمانی بزنید که ویراستار عاشقش شود!

1.چرا یک ویراستار تصمیم به انتشار پست میهمان میگیرد؟

همانطور که قبلا گفتم ، این روند پست مهمان در یک وبلاگ جدید ، یک موقعیت برد-برد هستش. هدف ویراستار افزایش خوانندگان شما نیست. این وظیفه خودتونه. وظیفه ویراستار اپدیت نگه داشتن انتشارات خودشه.

در واقع ایده های جدید شما، مهمترین دلیلی هستش که یک ویراستار قبول میکنه پست مهمان بپذیره. بیشتر ویراستاران یک دیگاه و تخصص منحصر به فرد دارن. پس وقتی موضوعی وبلاگی مینویسین، باید به این مسئله توجه کنین.

بهتره بدونین مرتبط بودن محتوی به اندازه اورجینال بودن اون مهمه. 56 درصد از ویراستاران تحقیق ما یکی از اصلی ترین مشکلاتی که با پست های مهمان داشتند، نامربوط بودن محتوی بوده است.

یک پست مهمان با محتوی نامربوط رو ارائه نکنین.

 

پس قبل از ایجاد محتوی، پست های وبلاگ های میهمان که بهشون علاقمندید رو مطالعه کنین. ببینید ویراستار چه موضوعی رو بیشتر می پسندد و بعد محتوی خود را مطابق آن ایجاد کنید.

البته نباید دقیقا همان موضوعاتی که قبلا در سایتها آمده را به صورت طوطی وار تکرار کنید ولی باید مطمئن شوید موضوع مد نظر شما از نظر یوراستار اهمیت داشته باشد. به یاد داشته باشید شما باید محتوی ایجاد کنید که ویراستار بپذیرد. این در صورتی رخ میدهد که محتوی شما منحصر به فرد و مرتبط باشد.

2.فرمت محتوی مناسب را پیدا کنید!

محتوی ویدئویی خوراک شبکه های اجتماعی هستش و هر کسی مطمئنا یک پادکست مورد علاقه دارد. مشخصه که مخاطبان محتوی در فرمت های مختلف رو دنبال می کنند. ویراستاران به این مسئله هم توجه می کنند: 67 درصد از ویراستاران به دنبال انتظار محتوی ویدئویی در سال جدید بودند، 52 درصد به دنبال انتشار مطالب تصویری و 40 درصد به انتشار پادکست تمایل داشتند.

یک پست مهمان در فرمت مناسب ارائه کنید.

شما ممکنه محتوی ویدئویی و صوتی رو ببینین و بگین نمیتونم باهاش رقابت کنم! لازم نیست حتما در تولید محتوی ویدئویی و پادکست حرفه ای باشین.

محتوی نوشتاری همچنان یکی از موثرترین و مقیاس پذیرترین نوع محتوی ییست که میتونین استفاده کنین و هنوز قالب اصلی پست های میهمان به شمار میره. ولی بهتره اراسال پست در فرمت های مختلف رو امتحان کنین.

3.از بزرگترین اشتباه پست مهمان خودداری کنید!

طبیعیه اگر بخواین درباره خودتون صحبت کنین. هر کسی این کار رو انجام میده. در واقع ما آدما 60 درصد از مکالماتمون درباره خودمونه. و وقتی آنلاین هستیم اون میزان به 80 درصد میرسه.

ممکنه داستان زندگی شما و شرکت شما واسه خودتون  جذاب باشه ولی برای ویراستار ها و خوانندگانی که به دنبالش هستند نباید زیاده روی کنین.

79 درصد از ویراستاران میگن محتوی بیش از حد تبلیغاتی بزرگترین مشکلی هستش که در پست های مهمان باهاش مواجه شدند . بیشتر سایت ها امروزه دارای تبلیغات هستند. لزومی نداره داخل محتوی خود دائما تبلیغ کنید

ویراستاران از پست مهمان استفاده می کنند چون به دنبال ایده های جدید و اصل هستند. اونا میخوان برای خوانندگان خود ارزشمند باشند نه برای شرکت شما. وقتی یک محتوی برای پست مهما ایجاد میکنید، از خودتون نگین،  مخاطب انتشارات میزبان رو در اولویت قرار بدین.

4. به یاد داشته باشید ویراستار خدمتگزار شما نیست!

برخی موارد باعث میشه ویراستار یک محتوی آشفته و درهم رو نپذیرد. درسته ویراستار کارش ویرایش هستش ولی این بدان معنی نیست که مطلب شما رو بازنویسی کنه. به جای اینکه از ویراستار بخواین محتوی درهم شما رو مرتب کنه، یک پست میهمان ویرایش شده به طور حرفه ای رو ارائه کنین.

اگر در بین کارکنان خود یک ویراستار داشته باشین یا یک مترجم برای پست ها ی خود استخدام کرده باشین، این کار میتونه کمکتون کنه زمان زیادی رو از دست ندین. هفتاد و یک درصد از ویراستارها میگن که ویرایش محتوی باعث تاخیر در انتشار میشه . پس اگه میخواین محتوی شما پذیرفته بشه و زودتر از موعد انتشار پیدا کنه، قبل از ارسال ویرایش کنین.

5.یک ایمیل به خوبی محتوی بسازید!

بعد از ایجاد محتوی  یک گام نهایی روبروی شماست: ارسال آن به ویراستار. چقدر شانس دارین که ایمیل شما بعد از ارسال به ویراستار خوانده بشه؟ هیچی. کمتر ویراستاری برای شما وقت میذاره.

ویراستارها آدم های پر مشغله ای هستند76 درصد از ویراستارها حدود 1 تا 10 پست مهمان در هفته انتشار میدن. و 94 درصد آنها قصد افزایش این تعداد پست مهما در سال جاری رو دارن. درسته فرصت خوبی برای شماست تا مطالب خود را انتشار دهید ولی باید یجوری توجه آنها را جلب کنید.

 

ویراستارها افراد پر مشغله ای هستند

 

ویراستاران وقت ندارند هر ایمیلی که براشون میاد رو بررسی کنن. باید ایمیل شما واضح باشه، سازماندهی شده باشده و توجه اونا رو جلب کنه. یک خط توضیح بدین، با یک احوالپرسی ویژه شروع کنین، خلاصه ای از محتوی رو بنویسین و مهمتر از همه از وقتی که برای شما میذارن تشکر کنین. وقتی ویراستار ببینه شما برای ایمیل خود زمان گذاشته اید بیشتر تمایل داره تا محتوی شما رو بخونه.

 

فرصت های وبلاگ های میزبان یک راه موثر برای افزایش خواننده هاتونه. به یاد داشته باشین که این یک روند برد-برد هستش و شما و ویراستار میزبان باید از پست میهمان سود ببره. اگر مطلب ارسالی شما برای اونا از ارزشی برخوردار نباشه، انتشار پیدا نمیکنه.

 

چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
سوالات متدوال

ببینید ما نماد الکترونیک داریم . نماد الکترونیک یک مرجع رسمی سایت ای نماد سر بزنید enamad.ir و اسم سایت ما را را سرچ نمایید(vasepar.com)

ما اولین شرکت ارائه دهنده نرم افزار و راه کار برای سایت دیوار بودیم (از 1396 )که سرلوحه کاری ما گارانتی خدمات چه در خرید چه در نصب چه در استفاده

اینماد واسپار را از پایین سایت چک کنید

 

 

خیر فرض بر اینه که شما تعداد زیادی سیم کارت دارید و می خواهید با ان ها اگهی بزنید بجای استفاده از گوشی و… مولتی سیم کارت استفاده می شود و همه

سیم کارت هایتان وارد دیوار شده برای همیشه در یکجا دارید

خیر دیوار به هیچ عنوان شماره مجازی قبول نمی کند فقط شماره موبایل قبول می کند

مولتی سیم کارت : کنار هم قراردادن تمامی سیم کارت ها وارد دیوار شده در یک پنل

 

تی اسپین : تولید متن عیر تکراری و زیبا  برای اگهی

 

انالیز : شناسایی نحوه سرچ و جستجوی مشتریها در دیوار و  ، زدن آگهی با معکوس کردن این فرمول برای گرفتن بازدید بیشتر و فروش بهتر

 

 تمام شهرها : شما به جای اینکه در دیوار جستجو کنید و تک تک شهر ها را عوض کنید گزینه همه شهرها مثل شیپور به دیوار اضافه شده است

 

ربات ارسال اگهی (fastrobot): این ربات برای ارسال اگهی به صورت اتوماتیک در دیواره و از ای پی ای دیوار استفاده می کند و در ساعت می تونه 600 تا اگهی ارسال کند

 

و بدلی عدم استفاده از موس کی بورد سیستم را اشغال نمی کند

 

ربات استخراج شماره دیوار: برای استخراج شماره از دیوار می باشد

نظرات :
هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید
ارسال نظر :

با کد ملی دیوار چه کنیم؟