چگونگی ایجاد استراتژی محتوی!

بلاگ ,

چه در زمینه تولید محتوی و بازاریابی تازه کار باشین چه کار کشته، بد نیست اگه برنامه استراتژی محتوی خود رو بازبینی کنین تا مطمئن بشین که به روز، نوآورانه و به درد بخور هستش.

بعدش باید در زمینه رقابتی تلاش بیشتری کنین. براساس گفته بازاریابی محتوی ، 70 درصد بازاریابان B2B نسبت به سال 2016 محتوی بیشتری تولید کردند.

برای اینکه در رقابت یک قدم جلوتر باشین، باید یک برنامه بازاریابی هوشمند و محکمی داشته باشین. اگر برای برنامه ریزی در سال آینده مشکل دارین و نیاز به ایده های جدید دارین ، پس با ما همراه باشین:

در اینجا بهتون میگیم که چرا کسب و کار شما به یک برنامه بازاریابی محتوی نیاز داره و برای ایجاد یک استراتژی محتوی چه مراحلی رو باید پشت سر بذارین. چگونگی ایجاد استراتژی محتوی! را با یاد بگیرید.

چگونگی ایجاد استراتژی محتوی!

 استراتژی محتوی چیست؟

به طور خلاصه استراتژی محتوی بخشی از برنامه بازاریابی شماست و پیشرفتی که به مدیریت هر نوع رسانه ملموسی برمیگرده.

حتما شنیدین که ایجاد محتوی چقدر مهمه ولی نیاز به یک هدف برنامه ریزی شده داره. زمانی که شما یک استراتژی محتوی ایجاد میکنین؛ یک سری نکات کلیدی رو باید در نظر بگیرین:

 • مخاطب شما کیست؟
 • مشکلی که باید برای مخاطب شما حل شود، چیست؟
 • چگونه منحصر به فرد خواهد بود؟
 • فرمت آن چگونه باید باشد؟
 • کانال هایی که باید در آن منتشر شود!
 • چگونگی برنامه ریزی، مدیریت و انتشار!

چرا بازاریابان باید استراتژی بازاریابی محتوی ایجاد کنند؟

بازاریابی محتوی به کسب و کار شما کمک میکنه تا منابع ترافیکی قابل اعتماد و مقرون به صرفه برنامه ریزی و آماده سازی کنه. مثلا اگر فقط یک پست بلاگی ایجاد کنید که ترافیک ثابتی رو برای سایتتون داشته باشه، به مرور زمان باعث موفقیت شما میشه.

تیم HubSpot’s Sales Blog این مسئله رو به عنوان نکته کلیدی برای استراتژی خود شناختند که میتونه به مرور زمان باعث افزایش ترافیک بشه. منبع قابل اطمینان ترافیک و محتوی خوب به شما امکان تجربه سایر تاکتیک های بازاریابی رو میده تا ایجاد در آمد کنین مثل محتوی حمایت شده، تبلیغات رسانه های اجتماعی و محتوی منتشر شده.. به علاوه ، محتوی شما نه تنها باعث جذب مخاطب و بازدید میشه بلکه باعث میشه بتونین در مورد برند تجاری خود مسائلی رو آموزش بدین و آن را به مردم بشناسانید.

خب حالا بهتره به این مسئله بپردازیم که چطور که برنامه بازاریابی محتوی را ایجاد کنیم:

7 مرحله برای ایجاد استراتژی بازاریابی محتوی

1.هدف خود را تعریف کنید!

هدف شما برای ایجاد برنامه بازاریابی محتوی چیست؟ چرا میخواهید محتوی تولید کنید و برنامه بازاریابی به چه درد شما میخورد؟ اهداف خود را قبل از شروع برنامه ریزی بشناسید تا بتوانید به آسانی بهترین تصمیمات را برای استراتژی خود اتخاذ کنید.

2.در مورد مخاطبان خود تحقیقات انجام دهید!

برای ایجاد طرح موفقیت آمیز ، باید به طور شفاف مخاطبان مورد نظر یا خریداران خود را تعریف کنید . این مسئله مخصوصا برای کسانی مهمه که تازه کار هستند و به تازگی وارد حرفه بازاریابی شدند. با شناختن مخاطب، میتونین محتوی با ارزش و مرتبط ایجاد کنین که برای آنها مفید باشه.

اگر یک بازاریاب با تجربه هستید، ممکنه هدف شما تغییر کنه. آیا میخواهید مخاطب خود را در بازار تغییر دهید و یا روی همان هدف فعلی کار کنید؟ میخواهید همان مخاطب فعلی را حفظ کنید؟ بازخوانی ویژگی های مخاطب شما ، با انجام تحقیقات هر ساله، امری ضروری برای افزایش مخاطب هستش.

3.ممیزی محتوی را ایجاد کنید!

بیشتر مردم با پست های بلاگی شروع می کنند ولی اگر شما میخواهید سرمایه گذاری کنید و یا سعی در ایجاد محتوی متنوع دارید، یکی را انتخاب کنید. به طور مثال اگر در سال گذشته، پست های بلاگی را به طور هفتگی انشار میدادید، یک کتاب الکترونیکی ایجاد کنین که تمام پست های بلاگی شما رو به صورت یک کتاب راهنما تقسیم بندی کنه تا اطلاعات خود را در فرمتی متفاوت داشته باشید. ما لیست چندین نوع محتوی که شما میتونین استفاده کنین رو در ادامه ارائه میکنیم:

اگر مدتی در حال کسب و کار بوده اید، تلاش های بازاریابی محتوی خود  و نتایج آن در سال گذشته رو مرور کنید. تصمیم بگیرید چه کار متفاوتی میتوان در سال آینده انجام داد و اهداف جدیدی را برای خود مشخص کنید. (نکته: حالا وقتشه اهداف تیمی خود را با سایر اهداف سازمان تطبیق بدهید)

4.یک سیستم مدیریت محتوی تعیین کنید!

سیستمی داشته باشید که بتوانید به وسیله آن محتوی خود را مدیریت کنید. چند بخش حیاتی از مدیریت محتوی شامل ایجاد محتوی، انتشار محتوی و آنالیز محتوی می شود.

اگر مشتری HubSpot هستید، میتونین برنامه ریزی کنید، تولید کنید، اتشار بدهید و نتایج خود را با استفاده از این نرم افزار HubSpot بسنجید. سایر گزینه های سیستم مدیریت محتوی شامل CoSchedule و WordPress  می شود.

5.ایده های محتوی در ذهن بپرورانید!

حالا وقتشه برای پروژه محتوی بعدی خود، ایده های جدید بسازید. در اینجا ابزاری را معرفی میکنیم که به کار افتادن ذهن شما کمک میکنه!

 

 • HubSpot’s Website Grader : یک ابزار عالی برای زمانیست که میخواهید جایگاه خود در بازاریابی را بفهمید. این ابزار از تلاش های وبلاگ نویسی شما گرفته تا بازاریابی رسانه های اجتماعی شما ، گزارشی دقیق برای شما ارسال میکنه تا هر موضوع رو سازماندهی کنید و بهبود ببخشید. با این ابزار میتونین تعیین کنین که چطور وبسایت شما میتونه سئو بشه و ایده های محتوی جدید کشف میکنین.
 • What To Write : با این ابزار میتونین ایده های محتوی منحصر به فرد ایجاد کنید. این ابزار از شما سوالاتی میپرسد که باعث می شود ذهن شما به کار بیفتد. وقتی که سوالات رو کامل کردید، برای شما ایده های پست بلاگی ایجاد میکند و میتونین از این ایده ها در برنامه بازاریابی محتوی استفاده کنید.
 • HubSpot’s Blog Topic Generator :این ابازار ایده های بلاگی برای یک سال رو به شما می دهد. تمام کاری که باید انجام دهید، وارد کردن یک عنوان کلی و یا واژه ای هستش که تصمیم دارید در موردش بنویسید. و این ابزار ایجاد ایده محتوی، تمام کار را برای شما انجام میدهد.
 • Feedly : این RSS feed معروف ، روشی فوق العاده برای دنبال کردن عنوان های به روز در صنعت شما هستش و همزمان ایده های محتوی جدید پیدا می کند.
 • BuzzSumo : این ابزار محتوی محبوب و ایده های محتوی ایجاد میکنه. BuzzSumo از اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی استفاده میکنه تا تعیین کنه چه محتوی ای بیشتر لایک شده و محبوب تره و این اطلاعات به شما ککمک میکنه بفهمید چه ایده های محتویی برای شما بهتر هستش.
 • Content Forest : این ابزار، ابزارهای رایگان معرفی میکنه که شامل KeywordKiwi و ContentIdeator می شود. این ابزارها به شما کمک میکند محتوی محبوب رقبای خود را پیدا کنید، بهترین کلمات کلیدی موثر را بهتون معرفی میکند و بهترین ایده های محتوی را به شما مید هد.
 • Blog Post Headline Analyzer : ابزار CoSchedule هدلاین ها و عنوان ها را آنالیز میکند و بازخورد کلمات کلیدی سرچ شده، انتخاب کلمه، گرامر و طول متن را ارائه میکند. اگر ایده ای در ذهن داشته باشید ، Headline Analyzer به شما کمک می کند ایده های خود را مستحکم سازید

6.تصمیم بگیرید چه نوع محتوی میخواهید ایجاد کنید!

گزینه های متنوعی برای محتوی وجود داره. در اینجا معروف ترین فرمت های محتوی رو معرفی میکنیم که بازاریابان ایجاد می کنند:

پست های بلاگی

همانطور که میدانید، در حال حاضر دارید یک پست بلاگی را میخوانید. پست های بلاگی همان هایی هستند که در وبسایت ها میبینید و باید به طور منظم انتشار پیدا کنند تا مخاطب را جذب کنند. این پست ها باید محتوی با ارزش برای مخاطب ارائه کنند و آنها را ترغیب به انتشار پست ها در شبکه های اجتماعی و سایر وبسایت ها کنند. پست بلاگی باید بین 1000 تا 2000 کلمه باشه ولی باید تحقیق کنید که مخاطب شما ترجیح میده متن طولانی تر باشه و یا کوتاه تر؟

کتاب های الکترونیکی

ایبورک ابزاری برای مشتریان بلقوه هستش که میتونن بعد از ارائه فرم اطلاعات تماس آن را دانلود کنند. نسبت به پست های بلاگی طولانی تر هستند و کمتر منتشر میشن. کتاب های الکترونیک گام بعدی در بازاریابی هستن: بعد از خواند پست بلاگی، شاید مخاطب بخواهد اطلاعات بیشتری داشته باشد ، پس اطلاعات تماس خود را میدهد تا کتاب الکترونیکی دانلود کند و اطلاعات بیشتری درباره تجارت خود بدست آورد.

Templates

قالب ها یک فرمت محتوی مفید هستش و ارزش زیادی برای مخاطبان شما دارد. وقتی شما ابزار تمپلت رو به مخاطب ارائه میکنین ، در زمان آنها صرفه جویی می شود و باعث میشه در آینده با محتوی شما در ارتباط باشن.

Infographics

میتونه داده های شما رو به شیوه ای جذاب سازماندهی کنه و تصویر سازی کنه. این فرمت محتوی عالی هستش  اگر میخواین داده های خود را به شیوه ای جذاب و قابل فهم ارائه کنین.

ویدئو

ویدئو یک محیط محتوی جذاب هستش که میتونه در سراسر وبسایت ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته بشه. این سبک از محتوی زمان بیشتری میطلبه ولی باعث شهرت بیشتر شما میشه و احتمال اشتراک گذاری ان در شبکه های اجتماعی بیشتره.

پادکست

برخی از مخاطبان علاقه ای به خواندن محتوی به طور روزانه ندارند پس بهتره از پادکست استفاده کنند و برند شما رو بشناسند. در سال 2016 شما کسانی که به پادکست گوش میدن همواره در حال افزایش هستش

 

7.محتوی خود را منتشر کنید و مدیریت کنید!

برنامه بازاریابی شما فراتر از انواع محتوی ای هستش که ایجاد میکنید. همچنین باید سازماندهی محتوی شما رو هم شامل بشه. با کمک editorial calendar شما میتونین یک کتابخانه محتوی نرمال و متنوع داشته باشین. بعد یک تقویم محتوی رسانه اجتماعی ایجاد کنید تا بتونین محتوی خود را در سایت های دیگر مدیریت کنید.

 

چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
سوالات متدوال

ببینید ما نماد الکترونیک داریم . نماد الکترونیک یک مرجع رسمی سایت ای نماد سر بزنید enamad.ir و اسم سایت ما را را سرچ نمایید(vasepar.com)

ما اولین شرکت ارائه دهنده نرم افزار و راه کار برای سایت دیوار بودیم (از 1396 )که سرلوحه کاری ما گارانتی خدمات چه در خرید چه در نصب چه در استفاده

اینماد واسپار را از پایین سایت چک کنید

 

 

خیر فرض بر اینه که شما تعداد زیادی سیم کارت دارید و می خواهید با ان ها اگهی بزنید بجای استفاده از گوشی و… مولتی سیم کارت استفاده می شود و همه

سیم کارت هایتان وارد دیوار شده برای همیشه در یکجا دارید

خیر دیوار به هیچ عنوان شماره مجازی قبول نمی کند فقط شماره موبایل قبول می کند

مولتی سیم کارت : کنار هم قراردادن تمامی سیم کارت ها وارد دیوار شده در یک پنل

 

تی اسپین : تولید متن عیر تکراری و زیبا  برای اگهی

 

انالیز : شناسایی نحوه سرچ و جستجوی مشتریها در دیوار و  ، زدن آگهی با معکوس کردن این فرمول برای گرفتن بازدید بیشتر و فروش بهتر

 

 تمام شهرها : شما به جای اینکه در دیوار جستجو کنید و تک تک شهر ها را عوض کنید گزینه همه شهرها مثل شیپور به دیوار اضافه شده است

 

ربات ارسال اگهی (fastrobot): این ربات برای ارسال اگهی به صورت اتوماتیک در دیواره و از ای پی ای دیوار استفاده می کند و در ساعت می تونه 600 تا اگهی ارسال کند

 

و بدلی عدم استفاده از موس کی بورد سیستم را اشغال نمی کند

 

ربات استخراج شماره دیوار: برای استخراج شماره از دیوار می باشد

نظرات :
هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید
ارسال نظر :

با کد ملی دیوار چه کنیم؟