چگونه محتوی را برای اسنیپت های سرچ بهینه سازی کنیم؟

بلاگ ,

اگر میخواین ترافیک بیشتری در وبسایت خود داشته باشین و کاربران بیشتری توی وبسایت شما کلیک کنن، نمایش snippet در سرچ میتونه بهتون کمک کنه. اما چطور میتونین محتوی خود رو در این مکان ها در نتایج سرچ به نمایش بذارین؟ چگونه محتوی را برای اسنیپت های سرچ بهینه سازی کنیم؟ با ما باشین:

 

 

Featured Snippet چیست؟

اسنیپت های برجسته همان نتایج سرچ قوی هستند که به عنوان جعبه محتوی در صفحه نتایج سرچ نمایش داده میشه. اونا یه سری اطلاعات هستن که تلاش میکنن پاسخ هایی مربوط به پرسش کاربر فراهم کنند. Featured Snippet در بالای صفحه نتایج گوگل زیر تبلیغات پولی و بالای سایر نتایج نمایش داده میشه.

Featured Snippet

اسنیپت در سرچ

تحقیقات نشون داده که Featured Snippet میتونه به طور چشمگیری میزان کلیک سایت شما رو افزایش بده. یک مطالعه توسط هاب اسپات نشون داد که میزان کلیک برای کلمات کلیدی طولانی بیش از 114 درصد افزایش میابد، زمانی که نتایج به صورت Featured Snippet به نمایش در میاد.

انواع Featured Snippet

Featured Snippet در سرچ  به روش های مختلفی به نمایش در میاد. در اینجا مثال های از  اسنیپت رو میاریم:

  • Paragraph Featured Snippet

یک Paragraph Featured Snippet شامل  یک کپی میشه. این اسنیپت ها گاهی زمانی نمایش داده میشه که یک کاربر سوالی رو سرچ می کنه و شامل اطلاعاتی میشه که سعی در پاسخ به اون سوال دارند.

Paragraph Featured Snippet

  • List Featured Snippet

List Featured Snippet مثل  Paragraph Featured Snipp تلاش میکنه تا اطلاعاتی در پاسخ به سوال کاربر بده. تفاوتش اینه که کپی این لیست، به صورت یک لیست خلاصه نمایش داده نه پاراگراف.

List Featured Snippet

  • Table Featured Snippet

Table Featured Snippet به صورت یک فرمت ساختار یافته به اشتراک میذاره که خواندن داده ها رو برای صفحه نتایج سرچ اسون می کنه.

Table Featured Snippet

  • Answer Boxes

جعبه های پاسخ مشابه به Featured Snippet هستند که در یک جعبه در صفحه نتایج سرچ نمایش داده میشن. تفاوت بین جعبه پاسخ و Featured Snippet اینه که جعبه ها جواب رو بدون لینک دادن به URL ارائه می کنند. وقت سخن از featured snippets به میان میاد، همه میدونن که شامل اینجور جعبه های پاسخ نمیشن.

جعبه پاسخ

چگونه محتوی را برای اسنیپت های سرچ بهینه سازی کنیم؟

 

متاسفانه هیچ فرایند دقیقی برای ساخت snippet وجود نداره. گوگل تصمیم میگیره که کدوم نتایج به عنوان یک snippet  به پایان برسه و به صراحت نمگیه پیج شما چطور باید در این rich snippet ها به نمایش در بیاد. اما روش هایی وجود داره که میتونین برای افزایش شانس خود در نمایش این جعبه ها استفاده کنین .

 

کلمات کلیدی طولانی که پرسشی هستند را انتخاب کنید! بیشتر featured snippet در سرچ شامل اطلاعاتی میشه که به سوالات پاسخ میده. پس محتویی ایجاد کنید که کلمات کلیدی طولانی با کلمات پرسشی رو هدف قرار بده:

  1. چه چیز
  2. چرا
  3. چطور
  4. چگونه

پاسخ سوالات را به طور واضح در محتوی ارائه کنید! مطمئن بشین که به درستی پاسخ سوال رو در محتوی داده باشین. سوال رو در عنوان با h2 بکار ببرین و در متن به صورت پاراگراف جواب بدین. سپس در ادامه اطلاعات اضافی در ارتباط با آن ارائه کنید. کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنید و اونا رو در محتوی بکار ببرین تا پاسخ به محتوی رو تقویت کنید.

اطلاعات را فهرست وار بنویسید! برای اینکه شانس خود را در نمایش محتوی به صورت list featured snippet افزایش بدهید، محتوی خود را به صورت لیست طراحی کنید. برای موارد لیست خود از h2 استفاده کنید تا به موتورهای جستجو کمک کنید ، محتوی را بفهمد و بخواند.

از ساختار جدولی استفاده کنید! برای افزایش شانس خود در نمایش محتوی از table feature snippet استفاده کنید و محتوی خود را در جدول قرار دهید. با ساخت جدول نمودارهایی از اطلاعات لازم ارائه کنید.

سئو آن پیج قوی بکار ببرید! محتوی که به صورت featured snippet در سرچ نمایش داده بشه، از صفحاتی که قبلا رتبه بالایی در سرچ داشتند میاد. پس از بهینه سازی کلمات کلیدی آن-پیج ، یکی از انواع سئو و بهترین روش های سئو برای افزایش رتبه پیج خود استفاده کنید.

ثابت کنید پیج شما معتبر است! یک روش دیگر برای بهبود رتبه سایت در سرچ گرفتن بک لینک های با کیفیت هستش که سیگنال معتبر بودن سایت شما رو به گوگل میفرسته و نشون میده که این پیج یک نتیجه سرچ به درد بخور هستش.

صفحه را با عکس های با کیفیت پر کنید! Featured snippet گاهی شامل یک تصویر در جعبه محتوی میشه. هیچ راهی نیست که به گوگل بگی کدوم عکس باید نمایش داده بشه پس تمام عکس های پیج باید با کیفیت باشن تا به گوگل بهترین گزینه های گرافیکی برای Featured snippet رو بدین. خوانندگان هم از ان لذت خواهند برد!

نگران schema markup نباشد! همیشه یک باور اشتباهی وجود داره که Featured snippet با schema markup در هم گره خوردن و به هم بستگی دارند. ولی تحقیقات نشون داده که این دو هیچ تاثیری بر هم ندارند. پس اگر هدف شما نمایش اسنیپت هستش، درباره اجرای استراتژی schema استرس نداشته باشین.

چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
چنانچه در دیدن ویدیو بالا مشکل دارید آنرا از اینجا دانلود کنید -------------------------------------
سوالات متدوال

ببینید ما نماد الکترونیک داریم . نماد الکترونیک یک مرجع رسمی سایت ای نماد سر بزنید enamad.ir و اسم سایت ما را را سرچ نمایید(vasepar.com)

ما اولین شرکت ارائه دهنده نرم افزار و راه کار برای سایت دیوار بودیم (از 1396 )که سرلوحه کاری ما گارانتی خدمات چه در خرید چه در نصب چه در استفاده

اینماد واسپار را از پایین سایت چک کنید

 

 

خیر فرض بر اینه که شما تعداد زیادی سیم کارت دارید و می خواهید با ان ها اگهی بزنید بجای استفاده از گوشی و… مولتی سیم کارت استفاده می شود و همه

سیم کارت هایتان وارد دیوار شده برای همیشه در یکجا دارید

خیر دیوار به هیچ عنوان شماره مجازی قبول نمی کند فقط شماره موبایل قبول می کند

مولتی سیم کارت : کنار هم قراردادن تمامی سیم کارت ها وارد دیوار شده در یک پنل

 

تی اسپین : تولید متن عیر تکراری و زیبا  برای اگهی

 

انالیز : شناسایی نحوه سرچ و جستجوی مشتریها در دیوار و  ، زدن آگهی با معکوس کردن این فرمول برای گرفتن بازدید بیشتر و فروش بهتر

 

 تمام شهرها : شما به جای اینکه در دیوار جستجو کنید و تک تک شهر ها را عوض کنید گزینه همه شهرها مثل شیپور به دیوار اضافه شده است

 

ربات ارسال اگهی (fastrobot): این ربات برای ارسال اگهی به صورت اتوماتیک در دیواره و از ای پی ای دیوار استفاده می کند و در ساعت می تونه 600 تا اگهی ارسال کند

 

و بدلی عدم استفاده از موس کی بورد سیستم را اشغال نمی کند

 

ربات استخراج شماره دیوار: برای استخراج شماره از دیوار می باشد

نظرات :
هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید
ارسال نظر :

با کد ملی دیوار چه کنیم؟